Ігор Марчук
26 лютого 2014р .
Влада повинна вирішувати проблеми народу
Країні таки потрібен Результат, майдан довів
Влада повинна вирішувати проблеми народу. Це те, для чого вона обирається . Це має бути їх головним і найважливішим пріоритетом в керівництві до дії. Майдан не розійдеться, поки влада не почне вирішувати народні проблеми.
Результатом революції стає кардинальна зміна пріоритетів що первинне, а що вторинне: народ служить владі чи влада служить народу. Для цього народ треба було дістати настільки, щоб він сказав: «Досить». Вихід з рабського стану найбільш «просунутої» частини народу стався. І тут Янукович послужив тим злом, яке об'єднало країну проти нього. Тепер країна повинна навчитися об'єднуватися не проти когось чи чогось, а під конкретну мету.
Цією метою, на наш погляд, може стати побудова системи нових соціально - економічних відносин на базі іншої домінанти в мисленні: служіння народу і країні. Влада повинна тісно співпрацювати з народом.
Для цього справді у владу повинні прийти інші люди, які складуть основу влади. Люди з іншим мисленням і другою моральністю.
Майдан показав свою життєздатність і здатність до самоорганізації. Там зібрався цвіт нації або, точніше сказати, народу. Але цього не достатньо. Потрібні реальні процедурні механізми взаємодії влади з народом, а народу з владою, так само як і для стикування різних думок народу. Мало хто вірив у те, що другий раз можна зібрати майдан після помаранчевої революції. Навіть дивно, що це сталося. Але тим воно приємніше і радісніше.
Радісно усвідомлювати і бачити народження нової свідомості, нового мислення і нової організації відносин. Це і є народження того нового мислення і тих нових соціально - економічних відносин, про які говорилося і мріялося на початку перебудови. Саме себе і потрібно перебудувати в першу чергу, усвідомити особистістю, виробити позицію, визначитися з цілями, проблемами і потребами.
Отримати рейтинг першочерговості проблем і організувати їх планомірне, але оперативне вирішення. Зробити це як на особистому рівні, на рівні свого осередку чи територіальної громади, так і на рівні країни. Для цього і потрібні механізми отримання консенсусу та використання синергії.
Старі механізми переваги простої більшості над меншістю, напевно, сьогодні не найактуальніше знаряддя для прийняття колективних рішень . Авторитарне рішення, напевно, вже теж не актуальне. Потрібні такі механізми отримання консенсусу, коли думка кожного почута й вплинула на кінцевий результат , коли є дійсно об'єктивація суб'єктивних думок і без конфліктів, спорів і мордобою отримано консолідовану і об’єктивну думку майдану чи народу на своїх місцях.
Такі механізми давно є і вони багаторазово апробовані в конкретних трудових колективах, сільських громадах і добре використовуються у вузьких колах. Вчорашній владі не було діла до простого народу, до впровадження інновацій в широкому масштабі для розробки реальних стратегій і реального вирішення конкретних проблем громад. Їх завданням було: «Як би так зробити, щоб нічого не зробити». І при цьому всидіти на «теплому» місці. Можливо сьогодні якраз та ситуація, коли потрібно оперативніше освоювати реальні прості механізми більш ефективної самоорганізації та впроваджувати їх у своїх громадах.
Група експертів і фахівців з організаційного розвитку готова до співпраці з новою владою і має для цього повний пакет інтелектуального забезпечення.
|