Навіщо міняти вертикаль влади?

Вертикаль влади

Навіщо потрібно міняти вертикаль влади в країні?


Перш ніж щось змінювати, необхідно визначитися з тим, що ми розуміємо під «вертикаллю влади».

У нашому уявленні під «вертикаллю влади» країни слід розуміти перелік ієрархічно супідрядних посад державних чиновників від президента до голів районних адміністрацій, які виконують свої функції з організації взаємодії між президентом і різними представниками різних організацій.

Головне завдання «вертикалі влади» полягає в тому, щоб організовувати ефективне використання матеріальних та інтелектуальних ресурсів країни на всіх чотирьох етапах її життя: виживання, зростання, процвітання та розвитку.

На першому етапі - виживання - «вертикаль влади» найбільше стурбована військовим захистом свого життєвого простору і забезпеченням своїх громадян мінімальним їжею, житлом, одягом і роботою.

На другому етапі - зростання - «вертикаль влади» всю свою міць направляє на максимальне розширення свого впливу і накопичення в країні достатньої кількості матеріальних ресурсів для створення своїм громадянам необхідного рівня матеріального достатку і благополуччя.

На третьому етапі - процвітання - «вертикаль влади» зобов'язана створити або купити достатній інтелектуальний ресурс у вигляді готових соціальних технологій оперативного вирішення ключових організаційних проблем, що стримують зростання добробуту своїх громадян.

На четвертому етапі - розвитку - «вертикаль влади», досить освоївши необхідний інтелектуальний ресурс, приступає до реалізації великих міжнародних бізнес-проектів високої рентабельності і максимально прискорює процес забезпечення своїх громадян новими матеріальними і духовними благами.

На сьогодні Україна знаходиться у стадії переходу від етапу зростання до дуже короткого, але дуже складного для керівників різних рівнів, етапу процвітання. Англійці називають подібні ситуації «вікном можливостей». «Це такий час, коли якийсь тренд має шанс прийняти хороший оборот за умови, якщо зацікавлена сторона вміє цим скористатися».

На цьому етапі у вищих керівників країни повинна змінитися домінанта уваги від матеріальних ресурсів - до інтелектуальних. Це означає, що їм необхідно почати приділяти особливу увагу питанню формування нової інтелектуальної еліти країни, здатної вирішувати не тільки завдання, але і надскладні організаційні проблеми.

Очевидно, що на цьому етапі до влади вже повинні прийти високоморальні і високоморальні керівники, які освоїли на практиці соціальні технології оперативного вирішення ключових оргпроблем.

Прийшовши до влади на перехідному етапі нова національна еліта, не може не розуміти різниці між такими поняттями як «суспільство», «спільнота», «соціум» і «комуна».

Як створюється «соціум», що він дає, як розвивається і як перетворюється в «комуну»?

Ігор Марчук, м. Вінниця 2010.

 


©2010-2024 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR