Екстенсивний чи інтенсивний розвиток

Ігор Марчук

08 жовтня 2013р.

Стратегія екстенсивного розвитку чи,

Стратегія інтенсивного розвитку.

 

Угода щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою від 26 січня 2010 р. Передбачає тільки матеріальне фінансування яке має призвести до розвитку регіону.

Настав час задуматись над тим яку потрібно приймати стратегію сьогодні, адже відомо всім, що далеко не всі програми прийняті в рамках даної угоди були виконані.

Сьогодні запропонована модель розвитку є екстенсивною тому як передбачається тільки збільшення ресурсів, причому інтелектуальна складова області значно зменшилась. (Дивись аналіз проекту «Стратегія регіонального розвитку Вінницької області до 2020р»)

Чим відрізняється екстенсивний розвиток від інтенсивного, по суті. Я дам просту і зрозумілу відповідь.

Розвиток, по суті це збільшення чогось для отримання зміненої якості життя.

Екстенсивний розвиток передбачає збільшення матеріальної складової.

Інтенсивний розвиток передбачає збільшення інтелектуальної складової.

Я пропоную для нашої області в період 2014 – 2020 застосувати модель інтенсивного розвитку, яка може стати прикладом для всієї України.

Керівництву Вінницької обласної ради до відома доведено, рішення за ним.

Для повного розуміння наведу приклад з моїх поїздок по області.

В одному селі Бершадського району під час мого виступу з’ясувалось, що територіальна громада потребує ремонт дитячого садочка. Сільському голові сказали в районі, що це капітальні видатки і потрібно робити проектно-кошторисну документацію потім необхідно робити її експертизу. Сільська рада вже рік просить район допомогти в розмірі 50 000 на розробку документації. В району на це гроші не заплановано, звертаються до області. Рік минає, а діти виховуються в неналежних для того умовах.

Я займаюсь підприємницькою діяльністю і водночас є експертом-консультантом з організаційної діяльності, запропонував свою допомогу у вирішенні даної проблеми села.

Ми пішли в той садочок разом з заступником голови районної ради, також був присутній Сільський голова та виконавчий директор Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Провівши зовнішнє обстеження будівля з’ясувалось, що: будівля капітального ремонту не потребує, потрібен поточний ремонт такий як заміна вікон, фарбування фасаду, заміна підлоги, заміна системи опалення, заміна дверей, оздоблення та косметичний ремонт стін.

Любий хазяїн зробить цю роботу в своїй квартирі чи будинку поетапно, якщо не вистачає на все коштів, головне включити інтелект та грамотно організувати процес.

В результаті з’ясувалось, що садок використовується лише на 25% і саме головне, що система опалення вже зроблена на цю частину яка використовується.

Для необхідного ремонту зайнятої частини будинку ми спільно нарахували приблизно 50 000 гривень саме таку суму яку мали витратити на розробку проектно-кошторисної документації. Заступник голови районної ради одразу сказав, що на це гроші знайдуть.

Крім того деякі роботи могли виконати самі батьки тих дітей які виховуються в даному садочку.

Питання. Що потрібно для отримання комфорту дітей в конкретному випадку.

Гроші?

Чи здібності керівників подумати?

Діти потребують комфорту вже зараз, а не тоді коли вони виростуть, задумайтесь над цим.

За моїх поїздок по області та спілкуванні з сільськими головами таких випадків дуже багато. Вони в деяких питаннях просто не компетентні і потребують допомоги перш за все інтелектуальної від держави, але такої яка стане їм в нагоді.

Запропонована мною «Методика активізації сільських громад України» яка стане основною складовою «Системи реалізації стратегій розвитку територіальних громад області» та буде використана в «Проекті організації процесу інтенсивного розвитку області» власне і є тим дієвим інструментом в руках сільського голови. Є група експертів готова взятись за розробку такого проекту, та навчити сільських голів ним користуватись. Термін розробки та реалізації проекту 12 місяців.

Потрібна лише політична воля керівництва області та відсторонення власних амбіцій, нам Ваша слава та посади не потрібні, ми підприємці, ми створюємо прибутки і гарантуємо якість своїх послуг.

 


©2010-2024 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR