Сценарій телепередачі ВІЧЕ

Ігор Марчук 17.02.2013 Вінниця

Сценарій телепередачі

(передача запланована але по невідомим причинам ще не знімалась)

Програма «ВІЧЕ» спецвипуск

1 частина: Вступ. Виступ Голови обласної ради Татусяка С.П. з розповіддю про напрацювання області в частині розробки «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ Області»

2 частина Виступ Ігоря Марчука з розповіддю про ідеальну модель «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ Області»

3 частина Завершення Виступ Голови обласної ради Татусяка С.П. з закликом до спільних дій і активній участі Голів районних рад, Голів сільських рад до організації зборів громад на яких будуть виявлятись їхні проблеми і переводитись в задачі для відповідних органів. (Виконавчої влади Державної Обласної, районної , Депутатів району, Депутатів області, Народних депутатів)

 

2 Частина виступ Ігоря Марчука (тезиси).

 1. Повторю, що в області реалізовується програма напрацювання стратегій розвитку територіальних громад і майже 80 відсотків виконано. Дана робота виконується в рамках побудови «СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ України»
 2. СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ (по суті) – це грамотне планування розподілу нашого стратегічного ресурсу для позитивної зміни якості нашого життя, життя громадян.
 3. Висновок можна зробити наступний, як ми заплануємо свій власний розвиток і як ми розподілимо для того ресурси то очевидно так ми і будемо розвиватись. Зараз мова йдеться про планування нашого з Вами розвитку на період до 2020 року.
 4. Сьогодні перед жителями Вінницької області відкриваються нові можливості. Тому пропоную всім телеглядачам в голові тримати три питання: Що ми маємо? Що отримаємо, якщо будемо стояти осторонь? Що можемо отримати, якщо приймемо активну участь?
 5. На шляху до розвитку завжди виникають перешкоди, які потрібно нам долати, назвемо їх проблемами.
  1. Коли виникає проблема?  -  Коли ми хочемо більше ніж можемо.

ПРОБЛЕМА = БАЖАННЯ – МОЖЛИВОСТІ

В подальшому я пропоную використовувати поняття проблема в контексті даної формули.

 1. Ідеальною моделлю Вашого особистого розвитку, розвитку області і держави в цілому є та модель, яка технологічно і безпомилково викриває всі проблеми які турбують населення області, або держави. Ставить їх на потік вирішення.
 2. Зараз Вашій увазі ми запропонуємо таку модель і покажемо як вона може бути реалізована на практиці з користю для Вас. Доречи в області ми вже практикуємо дані підходи особливо в тих  громадах де розроблений стратегічний план розвитку. Наші рекомендації є практичними і підсилюють зроблену роботу шляхом включення самої громади в процес їх власного розвитку. Таку роботу в нашій області при об’єднанні зусиль можна зробити за 3-4 місяці залучивши лише 15 спеціалістів, які будуть підготовлені для Вінницької області.
 3. З чого вона складається і що потрібно від сільського голови, сільської громади та районної влади щоби почався незворотній процес розвитку.
 4. Зібрати депутатів села і сільську інтелігенцію, яка не байдужа до долі села, а саме головне бажає покращити свій власний рівень життя.
 5. Спільно з Асоціацією місцевого самоврядування приїдуть фахівці з Розвитку місцевого самоврядування і проведуть «ПРОБЛЕМАТИЗАЦІЮ» процедуру виявлення всіх проблем які турбують Вашу громаду. Думка кожного буде врахована, робота проводиться по спеціальній технології.
 6. Після виявлення проблем, шляхом використання колективної думки ми зробимо об’єктивний рейтинг Ваших проблем які ви сьогодні на можете вирішити. Я підкреслюю, враховується думка кожного селянина, який буде присутній на зборах. Технології які будуть використовуватись дають можливість виявити ту дійсну проблему яка турбує більшу кількість населення у Вашому селі, або місті.
 7. Наступним кроком Ми розподілимо Ваші проблеми на дві групи. Це будуть проблеми вирішення яких знаходиться в межах вашої компетенції і ресурсних можливостей-назвемо їх внутрішніми, і проблеми зовнішнього характеру, вирішення яких знаходиться поза межами ваших можливостей.
 8. Коли всі 735 територіальних громад, які розташовані в 27 районах Вінницької області почнуть таку роботу, то паралельно до районних рад і адміністрацій почнуть надходити ПРОБЛЕМИ які мають статус ЗОВНІШНЬОЇ в кожному селі.
 9. Кожна Районна рада спільно з адміністрацією району почне обробляти дані проблеми і відповідно структурувати їх по сферах життєдіяльності тим самим проводити рейтинг най болючих проблем в більшості сіл певного району. По принципу Зовнішні та Внутрішні проблеми будуть розділені на рівні кожного з 27 районів області.
 10. Обласна рада і обласна адміністрація паралельно збирає всі проблеми Зовнішнього характеру з районів та починає їх структурувати на рівні області, тим самим наповнює «Стратегію Розвитку області» і розподіляє на проблеми внутрішнього характеру та зовнішнього. Проблеми, вирішення яких знаходиться за межами компетенції та можливостей обласної влади переходять під контроль наших 13 Народних депутатів, які на засіданні у Губернатора від 16 лютого 2013 року висловили майже одноголосно думку про спільну спів працю для забезпечення розвитку нашої області і готові збиратись на робочі наради в області кожного місяця.
 11. Це є системний підхід до розвитку нашої області. Класичне поняття системи звучить так: Система складається з елементів і каналів комунікацій між ними, система має бути об’єднана однією формою, прагнути до єдиної мети і мати єдину шкалу цінності.
 1. В нашому випадку є елементи це сільські громади, є спільна ціль це вирішення проблем, є канали комунікацій через який йде обмін інформацією та спільна шкала цінностей це зміна якості нашого життя.
 2. Висновок ми можемо зробити один:

Якщо наша робота має системність, а ми це довели.

Якщо наша робота об’єднує громаду і владу, ми також це довели. Нагадаю ми говорили про виявлення ключових проблем суспільства нашої області і переведення їх в задачі для виконавців.

Якщо наші дії є чітко аргументовані і не викликають супротив та сумнів, це означає що ми прийшли до консолідованої думки.

Тоді є всі підстави вважати, що наша мета є досяжною, реальною і корисною, а результат може перевершити наші очікування.

 

 


©2010-2022 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR