Виступ перед головами районних рад

Вінниця 18.03.13

Ігор Марчук про стратегію розвитку у вінницькій області.

Виступ перед головами районних рад.

Якщо Ми не погоджуємо поняття вживаних ключових слів того що ми робимо, а в нашому випадку поняття слів «Стратегія Розвитку», то сплеск ентузіазму на початковому етапі одразу переходить у стадію швидкого загасання.

Якщо ми пропустимо хоча б один крок в любій технології, то результат буде прирівнюватися до 0.

Що ми маємо. Давайте домовимося тут і зараз в цьому кабінеті говорити один одному правду, яка не буде виноситися за його межі.

Я спілкувався більш ніж зі 100 сільськими головами, зустрічаючись із ними в 4-х районах області та проводячи лекцію в 4-х групах, можу зробити висновок, маючи на те підстави.

Ідея з розробки «Стратегії розвитку області» заснованої на стратегіях районів, які в свою чергу розроблені на основі стратегій сіл правильна досить перспективна, але в технології розробки стратегії розвитку області відсутній один із дуже важливих елементів, про нього я скажу пізніше. І це не Ваша вина і не вина керівництва області, це прорахунки закордонних консультантів.

У переважній більшості випадків громадськість не задіяна в розробці та реалізації стратегій розвитку сіл. Так чи ні?

І так, що таке стратегія? Це грамотний розподіл нашого стратегічного ресурсу для ефективного досягнення мети.

Тоді що таке розвиток? Це зміна якості нашого життя в кращу сторону.

Коли життя міняється в гіршу сторону це деградація.

Як ви думаєте, будь-яка людина прагне до свого розвитку чи деградації?

Кожна людина прагне до свого розвитку і це нормально, тому що ми частина природи, а прагнення до розвитку в нас закладено законами природи.

Тоді дайте мені відповідь на одне питання, Навіщо Вас народ обирав в депутати Вашого району?

Вас обирали і в принципі це пряма функція влади будь то виконавчої чи представницької для того щоб ви забезпечили умови необхідні для розвитку.

Якщо ми хочемо змінити якість свого життя і отримати розвиток то «Стратегія розвитку Вашого району до 2020 року» по суті, це планування розподілу Ваших стратегічних ресурсів для поліпшення якості життя громадян проживаючих у Вашому районі. Ви згодні зі мною?

На початку свого виступу я говорив про те, що багато стратегій сіл, приблизно 80 - 90 % є формальними і не мають перспективи на життя.

Я ні в якому разі не хочу нівелювати вже виконану роботу просто якщо її залишити на такому рівні, то вона не принесе ні якої користі.

Хіба нам це потрібно?   Звичайно, ні.

Що ж призвело до таких результатів і де допустили помилку європейські консультанти.

Європейські консультанти не врахували основної особливості українського менталітету і сьогоднішнього стану пасивності, яке має свою назву - Прострація.

Для виведення ваших сільських голів та сільського населення з цього стану необхідно провести процедуру так званої активізації.

Як це отримати я розповім при нашій наступній зустрічі, а зараз коротко продемонструю, що ми отримаємо як результат.

Я запропонував провести проблематізацію у всіх населених пунктах кожного району.

Проблема це те, що заважає нам розвиватися. На шляху будь-якого розвитку завжди виникають перепони. Ми їх називаємо проблеми.

Коли виникають проблеми?

Коли ми хочемо більше ніж можемо. Пр. = Бажання - Здібності.

Давайте уявимо кожен свій район. Ви збираєте сільських голів і ми проводимо з ними(особливу увагу звертаю до Піщанського) 3-х годинний практичний семінар, в якому показуємо процедури.

Потім у кожному селі відпрацьовуємо технологію активізації через пошук найбільш важливої для всього населення проблеми. У кожному населеному пункті буде своя особлива проблема, яка хвилює більшу частину населення. Ділимо всі розкриті проблеми на внутрішні і зовнішні. Зовнішні проблеми, зібрані з усіх сіл Вашого конкретного району стають основою для проблематики району. В районі їх ділимо по такому ж принципу на внутрішні і зовнішні. Внутрішні проблеми району стають основою для стратегії розвитку Вашого району заснованого на потребах народу, який Вас обирав для поліпшення їхнього життя. Зовнішні проблеми переходять в основу стратегії області і так далі для України.

Ми з Вами отримаємо цілісно-системний підхід для забезпечення розвитку Вінницької області, який має єдину мету і шкалу цінності.

Така модель розвитку вінницької області поки єдина в Україні і якщо її реалізація буде успішною, а для цього є всі підстави так вважати, то вінницька область завдяки особисто Вам стане прикладом для розвитку всієї України.

Дякую за увагу.

 


©2010-2022 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR