20 хвилин

Директор, де наші гроші!

Правління гаражного кооперативу "Супутник" усунуло з посади свого директора. Бо запідозрили в фінансових махінаціях. А законність свого рішення, печатку та фінансові документи і досі відвойовують у суді.

Правління гаражного кооперативу "Супутник" усунуло з посади свого директора. Бо запідозрили в фінансових махінаціях. А законність свого рішення, печатку та фінансові документи і досі відвойовують у суді.


Представники гаражного кооперативу «Супутник» у суді доводять право вінничан - членів об’єднання дізнатися про долю їх грошових внесків. А це не мало - майже 450 тисяч гривень. Вважають, що голова правління, він же - директор кооперативу Іван Могир використав ці кошти для власних оборудок.
- До кооперативу належить 1500 гаражів, з кожного з них сплачується у рік по 100 гривень членського внеску. Загальна сума виходить 150 тисяч гривень у рік. Це кошти неприбуткової організації, які можна використати куди завгодно. Вони мали б акумулюватися на спецрахунку та використовуватись на потреби кооперативу – оплату найманих робітників, охорону, дорожній збір та інше, - говорить голова ревізійної комісі та член правління гаражного кооперативу «Супутник» Ігор Марчук.


Члени кооперативу не можуть дізнатися, куди пішли ці кошти, оскільки на вимогу ревізійної комісії голова правління та директор Іван Могир відмовився надавати будь-які фінансові документи.


- Ми вимагаємо перевірку за три останні роки. Адже мова йде про майже ько 450 тисяч гривень. - чуємо від Ігоря Марчука.


Члени правління запідозрили, що директор використав членські внески не за призначенням. Люди вирішили, якщо голові кооперативу немає що приховувати, то чому ухиляється від перевірки ревізійною комісією?


- Ревізійне комісія має перевіряти фінансові документи двічі на рік. Ми ми цього не робили, доки до нас не почали надходити скарги від членів колективу про те, що директор не виконує свої обов’язки. Коли він не надав на нашу вимогу документи для перевірки, вирішили у відповідності до статуту усунути Івана Могира від виконання обов’язків голови правління та директора кооперативу. За це проголосували п’ять із восьми членів правління, - каже Ігор Марчук.


Голова проігнорував рішення головного керуючого органу і відмовився здати печатку, фінансові документи та ключі від офісного приміщення, що належить кооперативу.


- Законодавство передбачає що вирішення внутрішніх питань кооперативу є суто наша справа, а також можна звернутись до суду. Хоча статут, закон, докази, свідки - все на стороні правління. - каже Ігор Марчук.


За його словами, Іван Могир розуміє, що його можна звільнити лише за рішенням суду. Тобто судові засідання можна затягувати до нескінченності… - Він подав до суду заперечення на позов, зустрічний позов. Робить усе, щоб відволікти від розгляду справи по суті. - говорить Ігор Марчук.


Зясуваось, що зустрічним позовом директор кооперативу намагається довести нелегітимність правління.


- Щороку мають проводитись загальні збори, на яких переобирається склад правління кооперативу, але за останні три роки у нас їх не було. Склад правління, який був обраний загальними зборами три роки тому, залишився незмінним. Отже, Закон на нашому боці, і таке нахабство не може бути не покараним. Чим далі затягується справа, тим зрозумілішим стає, що є фінансові махінації, з якими має розбиратися прокуратура, - говорить Ігор Марчук.


У телефонній розмові з журналістом Іван Могир відмовився від коментарів. Сказав, що потрібно дочекатися рішення суду. Хоча на момент написання статті відбулося уже п'ять судових слухань.

 

 


©2010-2022 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR