Рада підприємців 03.09.12

Ігор Марчук

03.09.2012

 

Доповідь на раді підприємців про враження від всеукраїнського форуму

«Послідовні кроки назустріч бізнесу»

Організований Державною податковою службою України

Українським союзом промисловців і підприємців.

Мета: Партнерські відносини

Між платниками податків та держаною податковою службою.

Шановні колеги підприємці!

Маю з цього приводу дві точки зору, абсолютно під протилежними кутами.

Я готовий Вам дати таку, яку ви оберете.

Отже, ви хочете почути:

  1. Правду. Мою особисту, незаангажовану думку. Або
  2. Саме те, що хтять почути організатори.

Перш за все хочу попередити, що в моєму виступі не буде ніяких образ та дорікань, а буде висловлена лише особиста моя думка і пропозиція.

 

Переваги організаторів можна окреслити таким кроком як створення чудового прецеденту для комунікації між підприємцями з різних регіонів, а також між підприємцями і Державною податковою службою.

Жаль, що така подія перетворилась у консультаційний відділ за участю високопосадових консультантів.

 

Мета форуму Партнерські відносини між платниками податків та ДПА.

Хто такі партнери в моєму розумінні: Це учасники бізнес процесів які допомагають один одному та плідно взаємодіють.

Згодні зі мною?

Всі ми що тут зібрались маємо власну справу, або є найнятими у ту ж саму чиюсь власну справу.

1.  Прибуток. Я думаю немає заперечень, що мета любого бізнесу це отримання прибутку?

2.  Розвиток. Для стабільного отримання прибутків бізнес має постійно розвиватись, тобто збільшувати обіг коштів, кількість робочих місць, розширювати ринки збуту, збільшувати асортимент продукції, послуг і як наслідок збільшувати відрахування до бюджету.

3.  Проблеми. На шляху любого підприємства або державної установи з’являються певні перешкоди котрі заважають розвиватись. Застосуємо класичну формулу. Коли ми щось хочемо отримати, а маємо на то перешкоди ви никають проблеми.  Проблема = Бажання  - Можливості.

4.  Вирішення проблем власне і є основою партнерства. Я підкреслюю, спільне вирішення проблем. Саме головне щоби про всі проблеми знали обидва партнери, в нашому випадку підприємці і податкова.

 

Що би я запропонував в даному випадку як найефективніший інструмент підвищення платоспроможності підприємців, збільшенню кількості робочих місць, підвищити конкурентну спроможність української продукції і як наслідок наповнення бюджету.

На рівні районних податкових органів зробити наступні кроки:

  1. Проблематика. Використовуючи апробовану технологію по виявленню існуючих проблем у підприємців виявити весь спектр проблем. Я можу запропонувати таку технологію. У всіх районах області, достатньо 2 неділі.
  2. 2. Структурування. За допомогою іншої спеціальної технології структурувати проблеми по галузям та сферам життєдіяльності підприємств. Розділити на малий, середній та крупний бізнес.
  3. 3. Рейтинг. Провести процедуру рейтингування проблем і вибудувати певну концепцію вирішення проблем. Що потрібно вирішити в першу чергу що в другу і так далі.

На рівні області:

  1. Ідеалізація. Провести процедуру по напрацюванню ідей по вирішенню ключових проблем виявлених в результаті роботи по області. 2-денна робота підприємців і податківців. Маю готову пропозицію по організації такої роботи.

На рівні Держави:

  1. 2. Концепція законодавчої ініціативи.  На рівні всеукраїнського форуму в форматі групових напрацювань розробити концептуальне бачення вирішення ключових проблем у підприємців. Вирішення яких допоможе бізнесу збільшувати прибутки, а податковій збільшувати наповнення бюджету.
  2. 3. Програма втілення законодавчої ініціативи підприємців та податкової служби.

 

Очікуваний результат:

Всі сторони, Державні органи та підприємництво як учасники такого проекту, який можна провести по всій Україні за 2-3  місяці отримають:

  1. Повний спектр існуючих проблем у підприємців.
  2. Бачення шляхів вирішення ключових проблем.

Концепцію, Програму, План. Вирішення ключових проблем тягне за собою в ланцюговій реакції вирішення друго рядних та решти проблем.

 

Залишиться тільки політична воля керівництва країною для втілення плану в життя і отримання очікуваного результату вигідного для громадян України і Економіки Держави.

 

Дякую за увагу.

 


©2010-2022 МАРЧУК Ігор Дмитрович
Україна, м.Вінниця, тел.(067)706-44-95, (050)784 67 50

Created: VR